Līdzīgi kā tējas sēnei, arī rīsa sēnes organismā sadarbojas rauga baktērijas, un tās piegādā žāvētie augļi, etiķskābe un pienskābes baktērijas, kas sintezē dažādas organiskās skābes, fermentus un vitamīnus.
Rīsa sēnes dzērienā konstatēts augsts folijskābes un fosforskābes līmenis. Arī fermenti, kas palēnina novecošanos, uzlabo vielmaiņu un regulē svaru. Tas satur glikuronskābi, kas palīdz atjaunoties locītavu un muguras lokanumam, arī daudz amilāzes fermentu, kas šķeļ cieti un cukurus.
Tie, kas regulāri dzer rīsa sēnes dzērienu, pēc laika pamana, ka pazudusi depresija, neirozes, hipertonija, stenokardija, normalizējies asinsspiediens un sirdsdarbība, atvieglo bronhīta, pneimonijas, saaukstēšanās slimību un pat tuberkulozes norisi. Uzlabosies aknu, nieru, kuņģa un zarnu trakta darbība.
Rīsa sēni baro ar cukurūdeni un žāvētiem augļiem. Parasti izmanto rozīnes, bet var cukurūdenī ielikt arī kādu žāvētu aprikozi, plūmi vai bumbieri. Āboli neesot ieteicami.
Uz vienu litru nevārīta ūdens liek 4 ēdamkarotes “rīsu” un divas ēdamkarotes cukura.
Cukurs ir jāizšķīdina, rūpīgi izmaisot istabas temperatūras ūdenī ar nemetālisku karoti. Ja cukura graudiņi saskarsies ar “rīsiem”, tie var saslimt. Pievienojiet dzērienam 10 – 15 rozīnes vai 5 – 7 gabaliņus žāvētu augļu.