Dižbrūklenes kompozīcijām ar zemenēm.
Tā ir viena no 5 Pasaules superogām, to augsto antioksidantu, daudzu bioloģisko aktīvo komponenšu dēļ, kas sniedz palīdzību sirds, asinsvadu, nieru veselībai un palīdz cīņā ar vēzi (Latiniski -Oxicoccus macrocarpon, angliski - cranberry, vāciski - preiselbeere, franciski - canneberge, itāļu - mirtilli, somu - carpala, zviedru - tranbar)
Maz zināms, ka tās sauc arī par lielogu dzērvenēm, bet ļoti atšķiras no purva dzērvenēm, jo vielu un īpašību saturs var atšķirties 2-4 reizes. Otrkārt, ļoti lielas atšķirības (līdz pat 7 reizes) ir starp dažādām dižbrūkleņu šķirnēm un to uzglabāšanas apstākļiem.
Mēs piedāvājam 17 dažādu šķirņu bioloģiski audzētas ogas (šeit var lasīt arī sev), sevišķi iesakām kulinārijā izmantot 3 maz zināmas dižbrūkleņu spējas:
- jaunu garšas kompozīciju veidošana ar citām ogām, augļiem, dārzeņiem;
- dabīgā konservanta saturs līdz 0, 06 % ļauj tās izmantot lai pasargātu citas ogas, augļus ievārījumos, kompotos un samazināt cukura patēriņu;
- pasterizācijas apstākļos + 62-+65 C jau pēc 10 min. mēs novērojām biešu cukura saharozes pilnīgu pārvēršanu augļu cukuros -glikozē un fruktozē.
Sevišķi plašas iespējas saimniecēm veidot interesantas kompozīcijas ir pašlaik - ar zemenēm, avenēm u. c. maz benzoskābi saturošām ogām, jo saldētas dižbrūklenēs labi saglabātas to vērtīgās īpašības.