Slapjā dezinfekcija jeb vārīšana sārmā. Šādi var apstrādāt bišu stropu detaļas, kas izgatavotas no koka, metāla, atbilstoši izturīgas plastmasas (ne visa veida plastmasa der) vai stikla. Materiālam ir jābūt iepriekš attīrītam no vaska un propolisa atliekām. Jāsagatavo liels trauks, lai tajā varētu ievietot rāmīšus un stropa detaļas. Neizmantot alumīnija traukus, jo tas reaģē ar NaOH.
Dezinfekcijai vēlams izmantot kādu lielu katlu vai mucu. Nepieciešams sildelements, piemēram, gāzes deglis, gāzes plīts, ugunskurs, elektriskā plītiņa, karsts nātrija hidroksīda šķīdums, beržamā birste, gumijas cimdi, aizsargbrilles, trauks vaska un propolisa atlikumu savākšanai. Atceries ievērot darba drošības noteikumus, izmantojot elektriskās ierīces mitrās telpās.
Sākumā inventāru iemērc lielā traukā, kurā ir ieliets karsts (80–100 C) dezinfekcijas līdzeklis, un patur šķīdumā vēl aptuveni 2-3 minūtes. Tīrot korpusus, rūpīgi apstrādā stūrus un spraugas. Rāmīšus var pavārīt NaOH šķīdumā 2–3 minūtes (var līdz pat 10-15 minūtēm) arī bez tīrīšanas ar birsti, bet visu laiku nosmeļot putas. Pēc tam visu rūpīgi skalo ar ūdeni. 5 % NaOH šķīdums iedarbojas tikai tad, ja tā temperatūra ir vismaz 80 C.
Sasietas apkāres iegremdē karstā NaOH šķīdumā, pavāra 5-10 minūtes, izceļ ārā, rūpīgi noskalo ar ūdens strūklu un atstāj svaigā gaisā, kur ogļskābā gāze neitralizēs koka porās atlikušo sārmu.
No 10 L koncentrāta var pagatavot 130 L dezinfekcijas šķīduma. Koncentrātu ieliet ūdenī un labi samaisīt. Stropus un inventāru mazgāt tikai ar sintētiskajām birstēm, jo dabiskie sari nav izturīgi pret NaOH iedarbību. Koncentrātu uzglabāt istabas temperatūrā.
Drošības pasākumi:
Strādājot ar NaOH, ir jāizmanto individuālie aizsardzības līdzekļi: brilles, biezi, līdz elkoņiem gari nitrila cimdi.
Bikses jāuzvelk pāri zābakiem, lai kodīgais šķīdums nevarētu tajos nejauši ielīt.
Atceries: Apdegumus ar NaOH sākumā var nesajust, un tie var šķist nesāpīgi, taču NaOH rada ļoti smagus ādas apdegumus.