Brauciena maršruts aptver vietas, no kurām lielākajai daļai vajadzēja nebūt, .ja tiktu uzcelta Daugavpils HES. Apskati sāksim ar vietu, kur tika uzsākta tās celtniecība un kur vajadzēja atrasties HES aizsprostam. No šejienes 200 km uz augšu pa Daugavu stieptos ūdenskrātuves jūra, kas turpinātos arī Baltkrievijas teritorijā. Dabas parks “Daugavas loki” – dabas parkā ietilpst 8 (astoņi) 4-6 km gari, gleznaini Daugavas loki jeb meandri, kas tiek uzskatīti par senākajiem Daugavas ielejas veidojumiem Latvijā, kur upe saglabājusi savu dabisko tecējumu. Daugavas loki ir daļa no aizsargājamo ainavu apvidus “Augšdaugava”, kas 2004. gadā atzīts par NATURA 2000 teritoriju, bet 2011. gadā iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā. Lai nu kā, bet Daugavas šīnī braucienā netrūks.
1.diena – izbraukšana 7:15 no Rīgas (Turgeņeva ielā pretī Latvijas Zinātņu akadēmijai)
Kafijas un WC pauze pie Jēkabpils
Daugavpils HES būvniecības vieta – iesāktā aizsprosta būvbedre un Elernes baznīca, kas redzama kadros no HES būvniecības sākuma
Sīķeles luterāņu baznīca – celta 1819. gadā. Līdzās banzīcai atrodas Muravku vecie luterāņu kapi ar seniem pieminekļiem. Skats uz Butišķu loku.
Lazdukalna skatu tornis - atrodas augstākajā punktā Daugavas krastos starp Krāslavu un Daugavpili. No 20 m augstā torņa paveras skats uz Daugavas mežiem Ververu kraujas rajonā.
Červonkas pils ar parku - pils celta no sarkaniem ķieģeļiem 1870. gadā angļu neogotikas stilā. Ķieģeļi vesti no vietējā cepļa, bet kaļķi dedzināti no Daugavas krastos iegūtā dolomīta.
Salienes dižakmens - otrs lielākais pašlaik zināmais laukakmens Daugavpils rajonā.
Poguļankas arkveida tilts - būvēts 19. gs. beigās no šķeltiem un apstrādātiem laukakmeņiem.
Jaunborne - Krucifiksa akmens, kas ir vienīgais šāda veida akmens Latvijā, Jaunbornes Sv. Krusta katoļu baznīca. Ķiploku dižvīksna, kuras apkārtmērs pārsniedz 5, 4 m robežu.
Priedaines skatu tornis – no 32 m augstuma palūkosimies uz Daugavas loku sākumu, mežiem pie Daugavas, Krāslavas koka mājiņām un baznīcu smailēm.
Krāslava – gandrīz neskarta līdz mūsdienām, ir saglabājusies 19. gadsimta koka apbūve, kas šai Dienvidlatgales pilsētai Daugavas krastos piešķir savdabīgu skaistumu. Grāfu. Plāteru rezidence Krāslavas pils, Krāslavas Svētā Ludviga Romas katoļu baznīca.
brīvais laiks ~ 1h labierīcību un kafijas pauzei, kā arī veikalam
Indricas katoļu baznīca – vecākais koka dievnams Latvijā, bet tā draudze ir visvecākā Latgalē. Vienīgā no 17.gs. celtnēm, kas nepārbūvēta saglabājusies sākotnējā vietā.
Piedruja – atrodas Daugavas krastā pie robežas ar Baltkrieviju. Pilsēta sastāv no divām daļām – Piedrujas un Aleksandrovas, kuras atdala centrālā iela. Te atrodas Daugavas akmens, uz kura Daugavas vārds iekalts septiņās valodās.
naktsmājas Piedrujā - bagātīgas vakariņas ar draudzīgu kopā pasēdēšanu .
2.diena. Brokastis viesnīcā.
z/s “Kurmīši” – bioloģiskā saimniecība piedāvā pašu audzētās un vāktās zāļu tējas. Tiek audzēti aptuveni 40 zāļu tēju veidi. Pēc ekskursijas saimniecībā, ekskluzīva iespēja iegādāties pilnīgi svaigas zāļu tējas, kas lieliski garšo kopā ar šīs puses medu.
Lielie Muļķi un to nepareizās bites – apmeklēsim ciemu un kapsētu, kur varēsim pārliecināties par to, cik muļķu šeit ir dzīvojis un dzīvo. Iegriezīsimies bišu saimniecībā, kur varēsim uzzināt kaut ko vairāk par pašu ciemu, kā arī iegādāties “nepareizo bišu” medu, kā viņas nodēvēja lācītis Pūks.
Markovas pilskalns un Slutišķu vecticībnieku sādža – uzkāpsim Markovas pilskalnā, no kura paveras skats uz Daugavsargu loku un Slutišķu sādžu. Izejot cauri vecticībnieku sādžai, dosimies uz Slutišķu krauju ~ 3, 5 km.
Slutišķu krauja - vislielākais kvartāra iežu atsegums Daugavas ielejas Latvijas daļā. Tās augstums – 40, 9 m, garums 400 m. No kraujas paveras izcili, tuvi un tāli Daugavas ielejas skati uz Daugavsargu loku un “Daugavas vārtiem”.
Vasargelišķu skatu tornis - 2015. gadā uzcelts 24 m augsts skatu tornis, no kura redzams Rozališķu loks, bet pa labi paveras skats uz vietu, kas bija attēlota uz 10 latu naudas zīmes.
Vecpils (Naujenes) pilskalns - atrodas līdz 25 m augstā un stāvā Daugavas ielejas krastā, ko ietver divas sānu gravas. Šeit atradās viena no 3 galvenajām Daugavas šķērsošanas vietām, kuras izmantoja lietuvieši, lai iebruktu Vidzemē. Dinaburgas cietokšņa makets. No pilskalna un skatu platformas redzams Elernes loks.
Atgriešanās Rīgā ap 21.00
Atlaides un piemaksas
ceļojuma cena bērniem līdz 14 gadu vecumam 80 EUR
piemaksa par vienvietīgu numuriņu - 15 EUR
Ceļojuma cenā ietilpst
transporta pakalpojumi (autobuss) ceļojuma laikā
grupas vadītāja – gida pakalpojumi
vieta divvietīgā istabiņā ar WC un dušu, kā arī brokastis viesnīcā
Papildus izdevumi
bagātīgas vakariņas Piedrujā - 10 EUR
ekskursija ar tējas dzeršanu z/s "Kurmīši" - 2 EUR