Ženēvas agrā.
Augļu nogatavošanās: jūlija vidū
Ženēvas agrīnā sāk nest augļus ļoti agri, pat otrajā gadā pēc iestādīšanas. Šī ir krievu izcelsmes šķirne. Augļi parādās katru gadu un lielos daudzumos. Tāpēc ir vērts tos retināt. Šķirne ir vidēji jutīga pret salu, tā var izturēt temperatūru līdz -25C bez lieliem bojājumiem.
Āboli ir mazi vai vidēji, miziņa ir gluda, plāna, matēti gaiši zaļa ar ķiršu sārtumu un nedaudz bālganu ziedējumu . L Forma ir neregulāra, koniska, abas ābola pusītes ir nevienmērīgas. Kātiņš ir mazs un drukns, bieži noliekts uz vienu augļa pusi. Mīkstums ir gaiši zaļā krāsā, pēdējā gatavības stadijā krēmīgs. Garša ir sulīga, nedaudz skāba, diezgan salda. Šie āboli ir ļoti iekārojami mājas dārzā, jo tie ir pirmie, kas parādās konkrētajā gadā.
PRASĪBAS :
Ženevas agrā ir salizturīga līdz -25 C. Tai ir arī laba izturība pret slimībām, tāpēc to var audzēt bez ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem . Sākotnēji tas aug diezgan spēcīgi, veidojot sfērisku vainagu.
Piros. Augļu novākšana: augusta vidū
Piros ir vācu šķirne. Koks aug vidēji spēcīgs, veidojot vaļīgu vainagu. Tas ir sala izturīgs un nav īpaši uzņēmīgs pret slimībām. Tas sāk ražot augļus agri un dod ļoti bagātīgu ražu. Tā ir vasaras šķirne, kas ražas novākšanas gatavību sasniedz augusta beigās.
Ieteicama šķirne pievilcīgās augļu sezonas un sulīgās garšas dēļ.
AUGĻI:
Tas ražo vidējus vai mazus, sfēriski koniskus augļus, kas daļēji pārklāti ar pievilcīgu, oranžsarkanu, svītrainu sārtumu, ar ļoti sulīgu, gardas garšas mīkstumu. Nedaudz vīnam salds ar manāmu skābenu noti. Tie ir piemēroti patēriņam tūlīt pēc novākšanas.
PRASĪBAS:
Ābele ir visjutīgākā pret sausumu, tāpēc dārzos ir vērts to mulčēt ap stumbru, kas ievērojami apturēs ūdens iztvaikošanu no augsnes. Turklāt tam nepieciešama vieta ar nedaudz skābu pH līmeni un tas var augt mēreni auglīgā augsnē. Tas ir diezgan izturīgs pret tādām slimībām kā ābolu kraupis. Turklāt tas ir ļoti izturīgs pret salu.
Apputeksnētāji: Ženēvas agrīnā šķirne, Oberlandes avene. Kā arī citas ābeles kas zied vienā laikā.
Aveņu Oberlande.
Augļu novākšana: septembra beigas
Oberlande ir izcili deserta šķirne. Savu nosaukumu tas ieguva, pateicoties aveņu aromātam, kas jūtams tā mīkstumā. Pazīstams jau 19. gadsimtā, tas ražo augļus diezgan bagātīgi, bet ne katru gadu. Kokam ir sfēriska forma, bet tas viegli sabiezē. Šķirne ir vidēji izturīga pret salu, ir izturīgas pret slimībām.
Augļi ir vidēji lieli , kas pārklātas ar dziļu aveņu sārtumu. Mīkstums ir krēmīgs, smalkgraudains, ļoti sulīgs un garšīgs. Ražas novākšanas gatavību tie sasniedz septembrī, bet tos var uzglabāt līdz janvārim vai februārim.
PRASĪBAS:
Šķirne nav īpaši uzņēmīga pret slimībām, tāpēc to var audzēt bez ķīmiskiem augu aizsardzības līdzekļiem . Tas ir tikai nedaudz jutīgs pret salu, tāpēc vislabāk tam atvēlēt vietas, kas ir pasargātas no ziemeļiem un austrumiem. Vidēji skāba augsne ar nedaudz skābu pH.
Sarkanā ābele.
Augļu ražošana: septembris
Koki aug vidēji spēcīgi. Tas sāk ražot augļus agri un ražo augļus regulāri un ļoti bagātīgi. Lai uzlabotu augļu izmēru, nepieciešama augļkāju retināšana, jo tai ir tendence pārāk aizmetināties.
Augļi:
Ābeļu šķirne ar sarkanu mīkstumu. Vidējas ražas gados vai pēc augļkāju retināšanas lielākajai daļai augļu diametrs pārsniedz 7 cm, apm. 55 līdz 70%, un viena augļa svars svārstās no 90 līdz 160 g. Tie var būt lieliska sastāvdaļa sulām, ievārījumiem un tiem ir kulinārijas nozīme kā piedevai salātiem, kūkām vai desertiem.
Nepieciešams apputeksnētājs.